Dlaczego drewniane zabawki są modne Powrót do korzeni

ByDaniel

Dlaczego drewniane zabawki są modne Powrót do korzeni

Częstym prezentem dla dzieci przy różnych okazjach są zabawki – wybierane stosownie do wieku czy zainteresowań. Dużą popularnością cieszą się drewniane zabawki, w szczególności w przypadku produktów dla najmłodszych. Skąd takie trendy, dlaczego zabawki z drewna są lubiane przez rodziców i uwielbiane przez dzieci? Na co zwrócić uwagę przy wyborze drewnianych zabawek?

Drewniane zabawki zgodne z trendami

Zabawki drewniane tworzone są od wieków. Proste, a także te bardziej skomplikowane, figurki, pojazdy, układanki czy inne – przynoszą radość dzieciom w różnym wieku, a często także dorosłym. Drewniane zabawki są uznawane przez wiele osób za:

– ekologiczne i naturalne,

– proste i estetyczne,

– trwałe, pozwalające na renowację, ponowne użycie,

– pasujące do dziecięcego pokoju,

– pozwalające na powrót do wspomnień z dzieciństwa.

Dzięki tym cechom zabawki z drewna są stale obecne w życiu dzieci. Aspekt nurtu ekologicznego, powrotu do natury sprawił, że drewniane zabawki mimo zalewu rynku plastikiem wracają do łask. Sprzyja także temu popularna idea zero waste, gdyż zabawki z drewna są najczęściej bardzo trwałe, a w razie ich całkowitego zepsucia – nadal można je wykorzystać.

Które zabawki z drewna sprawdzą się najlepiej?

Trudno określić, jaki typ zabawek z drewna będzie najlepszy w przypadku konkretnego dziecka, gusta maluchów bywają mocno zróżnicowane. Warto natomiast zwrócić uwagę na kilka aspektów zabawki, aby była ona trwała i bezpieczna w użytkowaniu, zwłaszcza dla najmłodszych dzieci. Zabawki z drewna powinny być starannie wykończone, pozbawione postrzępionych zakończeń. Do ich malowania i zabezpieczania muszą być użyte farby czy lakiery nieszkodliwe dla dzieci, a dodatkowo w przypadku zabawek dla dzieci poniżej trzeciego roku życia – nietoksyczne nawet w przypadku wkładania do buzi. Dodatkowo mocowania poszczególnych elementów muszą cechować się wysoką jakością, aby zabawka również w trakcie zabawy nie stanowiła niebezpieczeństwa.

About the author

Daniel administrator